Blog

Žili byli dva nerozluční přátelé, kůň a pes. Proháněli se spolu po loukách, v létě se přes den vyvalovali ve stínu pod stromy, aby unikli polednímu slunci, a večer dováděli u jezera. Jednoho dne přišel kůň s návrhem. ,,Víš co, pse? Něco mě napadlo. Jsem mnohem větší než ty a přestože se jen pasu, energie mám na rozdávání. Myslím, že...

Umění rozhodovat se je tou nejzásadnější dovedností, kterou v životě potřebujeme. Je klíčem, kterým můžeme otevírat dveře, do nichž chceme vejít, a zamykat ty, které nám už neslouží.

Krásné ženy! Ano, přesně Vy, které zrovna teď čtete tyto řádky. Taky Vás už někdy napadlo, že ženy a dívky, které hojně vídáte na sociálních sítích, vypadají často jedna jako druhá? Že mají stejné oblečení, stejně učesané vlasy, stejný tvar obočí a rtěnku ve stejném odstínu?

Vystudovala jsem obor Teorie a praxe trestního a správního procesu na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Evropská studia se zaměřením na Evropské právo na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Už v té době, ve 21 letech, jsem pro svou nezadržitelnou touhu po samostatnosti začala pracovat na plný úvazek u naší národní...

Představte si Bulhara, kterému se povede zahrabat auto v bahně. U nás v Česku. Těžký motor mu zabořené kolo tlačí znova a znova zpátky. Z auta mu nervózně radí jeho pes. I kdyby dobře, co naplat. A tak chudák Bulhar po očku pomrkává na občasné kolemjdoucí, kteří si jedou to naše dobře známé, já nic, já muzikant.