Jaro je za dveřmi! 7 tipů 

13.02.2024

Tak, jako stromy shazují každý podzim listy, aby mohly na jaře obrůst novými


1. Nastartujte tělo - zkuste třeba teplou vodu s citronovou šťvou, pijte každé ráno po probuzení, zahřeje, nastratuje trávění, čistí

Teplá voda s citronem

Citron je díky vysokému obsahu vitaminu C bezesporu 

Psyllium


Kopřiva

Kopřiva má v přírodní medicíně dlouholetou tradici. Díky svým antivirovým účinkům je vhodná v období chřipek, při zánětech v krku i zánětech dásní. Používá se také při chronické chudokrevnosti, únavě, zánětech střev nebo u žen při příliš silné menstruaci. Kopřiva dokáže být dále nápomocna při kožních onemocněních, ekzémech, akné či lupénce, protože čistí krev. Listy obsahují kromě chlorofylu železo, hořčík, draslík, vápník, vitaminy B6, C a E a další velice cenné látky.

TIP: Vyzkoušejte kopřivovou jarní očistu. Mimo pití kopřivového čaje můžete čerstvě natrhanou kopřivu přidat do smoothie nebo vyzkoušet některý z receptů.

 

Hořčík


Méně cukru


Lepek




Med


Kopřivový med: smíchá se 100 gramů usušených kopřivových listů rozmělněných na prášek a 50 gramů medu. Užívá se ráno na lžičku nebo namazaný na pečivo.


Zdroje: 

  1. FREJ, David. Zánět: Skrytý zabiják : příčiny, léčba, prevence. Praha: Eminent, 2015. ISBN 978-80-7281-492-3.
  1. JONÁŠ, Josef a KUCHAŘ, Jiří. Svět přírodních antibiotik: tajné zbraně rostlin : 88 přírodních zdrojů pro zdravý imunitní systém a prevenci i terapii virových, bakteriálních a plísňových infekcí. Eminent, 2014. ISBN 978-80-7281-479-4.
  1. ZEMANOVÁ, Hana. BioAbecedář Hanky Zemanové. Praha: Smart Press, 2010. ISBN 978-80-87049-30-3.

Jmenuji se Gabriela Petrášová a na tomto blogu píšu o (zdravém) životním stylu nebo seberozvoji. Provázím na zámku ve Slavkově u Brna a taky obrážím kavárny, o kterých píšu v projektu KAVÁRNY S DUŠÍ.