Jediným kormidelníkem jste Vy

15.01.2023

Umění rozhodovat se je tou nejzásadnější dovedností, kterou v životě potřebujeme. Je klíčem, kterým můžeme otevírat dveře, do nichž chceme vejít, a zamykat ty, které nám už neslouží.

Když jsem se rozhodla opustit práci, ve které jsem neplánovaně zůstala 7 let, nebylo to snadné. Tím spíš, když mi byla připomínána její domnělá jistota. 

Jenže když oáza vyschne a promění se v poušť, máme dvě možnosti. Zůstat stát na místě a čekat, jestli začne pršet, nebo se vydat hledat nové místo přívětivější k životu.


A já jsem sedět v písku a čekat na déšť, který nepřijde, nechtěla.

~


Každý dospělý člověk rozhoduje o svém životě sám. Dokonce i v případě, kdy žádná rozhodnutí nečiní, je to jeho volba. A třebaže rozhodnout se není vždy snadné, je to osvobozující. 

,,Rozhodnutí jsou jen začátkem něčeho, a jen co se rozhodneme, ponoříme se do mocného proudu a ten nás unáší na místa, o kterých jsme ani netušili ve chvíli, kdy jsme se rozhodovali."

                                                                                         PAULO COELHO

Síla rozhodnutí je obrovská. Když najdete sílu učinit jej, najednou Vám vše okolo přestane stát v cestě. Vítr utichne a možná Vás i bude pofukovat směrem, kterým Vy sami chcete plout.
Přečtěte si také Když nadejde časPeacock dance

,,Život není o tom čekat, až přejde bouřka, ale je o tom naučit se tančit v dešti." Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál.   

5 000,00 Kč

SOBOTNÍ ODPOLEDNE

,,Příležitost často přichází převlečená za neštěstí nebo dočasnou prohru." Napoleon Hill  Akryl na plátně, 50 x 70 cm + rám. Jeden jediný originál.

7 000,00 Kč

Dívka a Slavík

,,Každý člověk na Zemi, bez ohledu na to, co dělá, hraje vždycky hlavní roli v historii světa. A obvykle o tom neví." Paulo Coelho, kniha Alchymista Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál.

5 500,00 Kč

Pink

,,Nemůžeme uspěchat východ Slunce ani úplněk. Všechno se stane tehdy, kdy se to stát má. Mějte trpělivost." Iyanla Vanzant  Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál. 

5 000,00 Kč

Láska

,,Když jsem tě uviděl, zamiloval jsem se. A ty ses usmála, protože jsi to věděla." William Shakespeare  Akryl na plátně, 50 x 70 cm. Jeden jediný originál.

21 000,00 Kč

KOUZLO NOCI

,,Jen proto, že nemůžeme něco vidět, nebo se něčeho dotknout, neznamená to, že to neexistuje." Akryl na plátně, průměr 50cm. Jeden jediný originál.

5 000,00 Kč