Když kůň a pes budou chtít žrát spolu, pojdou oba

18.01.2023

Žili byli dva nerozluční přátelé, kůň a pes. Proháněli se spolu po loukách, v létě se přes den vyvalovali ve stínu pod stromy, aby unikli polednímu slunci, a večer dováděli u jezera. Jednoho dne přišel kůň s návrhem. ,,Víš co, pse? Něco mě napadlo. Jsem mnohem větší než ty a přestože se jen pasu, energie mám na rozdávání. Myslím, že by bylo dobré, abys jedl to stejné, co já." 

Pes neměl nejmenší důvod svému kamarádovi nedůvěřovat, a tak souhlasil. Netrvalo dlouho, a pes začal chřadnout, až pošel.

Po čase kůň potkal dalšího psa. Zrovna začínala zima, napadla spousta sněhu. Tentokrát přišel s návrhem pes. ,,Rozdělím se s tebou o to, co ulovím," řekl. A kůň, kterému se nedařilo v závějích nic vyhrabat, souhlasil. 

Už toho dne povečeřel se psem, ale brzy poté se nafoukl a druhý den ráno už nevstal. 

Co jednomu prospívá, druhého snadno zahubí.


Nemusíme se cítit nepatřičně, když nám někdo nerozumí. A nemusíme nutně rozumět všem ostatním. Stačí dovolit sám sobě a stejně tak druhým BÝT SÁM SEBOU.  


,,Být sám sebou ve světě, který se neustále snaží z vás udělat někoho jiného, je největším úspěchem."

                                                               

                                                                        RALPH WALDO EMERSON


Přečtěte si také: Jediným kormidelníkem jste Vy


Peacock dance

,,Život není o tom čekat, až přejde bouřka, ale je o tom naučit se tančit v dešti." Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál.   

5 000,00 Kč

SOBOTNÍ ODPOLEDNE

,,Příležitost často přichází převlečená za neštěstí nebo dočasnou prohru." Napoleon Hill  Akryl na plátně, 50 x 70 cm + rám. Jeden jediný originál.

7 000,00 Kč

Dívka a Slavík

,,Každý člověk na Zemi, bez ohledu na to, co dělá, hraje vždycky hlavní roli v historii světa. A obvykle o tom neví." Paulo Coelho, kniha Alchymista Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál.

5 500,00 Kč

Pink

,,Nemůžeme uspěchat východ Slunce ani úplněk. Všechno se stane tehdy, kdy se to stát má. Mějte trpělivost." Iyanla Vanzant  Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál. 

5 000,00 Kč

Láska

,,Když jsem tě uviděl, zamiloval jsem se. A ty ses usmála, protože jsi to věděla." William Shakespeare  Akryl na plátně, 50 x 70 cm. Jeden jediný originál.

21 000,00 Kč

KOUZLO NOCI

,,Jen proto, že nemůžeme něco vidět, nebo se něčeho dotknout, neznamená to, že to neexistuje." Akryl na plátně, průměr 50cm. Jeden jediný originál.

5 000,00 Kč