Když kůň a pes budou chtít žrát spolu, pojdou oba

18.01.2023

Žili byli dva nerozluční přátelé, kůň a pes. Proháněli se spolu po loukách, v létě se přes den vyvalovali ve stínu pod stromy, aby unikli polednímu slunci, a večer dováděli u jezera. Jednoho dne přišel kůň s návrhem. ,,Víš co, pse? Něco mě napadlo. Jsem mnohem větší než ty a přestože se jen pasu, energie mám na rozdávání. Myslím, že by bylo dobré, abys jedl to stejné, co já." 

Pes neměl nejmenší důvod svému kamarádovi nedůvěřovat, a tak souhlasil. Netrvalo dlouho, a pes začal chřadnout, až pošel.

Po čase kůň potkal dalšího psa. Zrovna začínala zima, napadla spousta sněhu. Tentokrát přišel s návrhem pes. ,,Rozdělím se s tebou o to, co ulovím," řekl. A kůň, kterému se nedařilo v závějích nic vyhrabat, souhlasil. 

Už toho dne povečeřel se psem, ale brzy poté se nafoukl a druhý den ráno už nevstal. 

Co jednomu prospívá, druhého snadno zahubí.


Nemusíme se cítit nepatřičně, když nám někdo nerozumí. A nemusíme nutně rozumět všem ostatním. Stačí dovolit sám sobě a stejně tak druhým BÝT SÁM SEBOU.  


,,Být sám sebou ve světě, který se neustále snaží z vás udělat někoho jiného, je největším úspěchem."

                                                               

                                                                        RALPH WALDO EMERSON


Přečtěte si také: Jediným kormidelníkem jste Vy


KOUZLO NOCI

,,Jen proto, že nemůžeme něco vidět, nebo se něčeho dotknout, neznamená to, že to neexistuje." Akryl na plátně, průměr 50cm. Jeden jediný originál.

5 000,00 Kč

Dívka a Slavík

,,Každý člověk na Zemi, bez ohledu na to, co dělá, hraje vždycky hlavní roli v historii světa. A obvykle o tom neví." Paulo Coelho, kniha Alchymista Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál.

5 500,00 Kč

Láska

,,Když jsem tě uviděl, zamiloval jsem se. A ty ses usmála, protože jsi to věděla." William Shakespeare  Akryl na plátně, 50 x 70 cm. Jeden jediný originál.

21 000,00 Kč

SOBOTNÍ ODPOLEDNE

,,Příležitost často přichází převlečená za neštěstí nebo dočasnou prohru." Napoleon Hill  Akryl na plátně, 50 x 70 cm + rám. Jeden jediný originál.

7 000,00 Kč

Pink

,,Nemůžeme uspěchat východ Slunce ani úplněk. Všechno se stane tehdy, kdy se to stát má. Mějte trpělivost." Iyanla Vanzant  Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál. 

5 000,00 Kč

Peacock dance

,,Život není o tom čekat, až přejde bouřka, ale je o tom naučit se tančit v dešti." Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál.   

5 000,00 Kč