Když nadejde čas

04.01.2023

Vystudovala jsem obor Teorie a praxe trestního a správního procesu na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Evropská studia se zaměřením na Evropské právo na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Už v té době, ve 21 letech, jsem pro svou nezadržitelnou touhu po samostatnosti začala pracovat na plný úvazek u naší národní železniční společnosti a možná při tom testovala trpělivost vedoucích svou uniformovou nekázní. Někteří zase testovali mě, ale myslím, že nakonec nám to vcelku fungovalo. Dlouho.

Pak nadešel čas se rozloučit. Chvíle, kdy už jsme si vzájemně dali vše, co jsme si dát měli. Tento moment se dříve či později vždycky objeví.
                                                                    ~ 


Když přišel, věděla jsem to. Každý ho pozná. Najednou je něco jinak. Jenže buď Vy sami, nebo Vaši blízcí či přátelé začnou v tu ránu sypat z rukávu nepřeberné množství argumentů proti. A tak se mnohdy stane, že člověk jemný hlásek trpělivě šeptající intuice přeslechne. 

A když ne, vykoukne zpoza rohu další přízrak. Ten, co si říká

My dospělí ta nejpotřebnější rozhodnutí s velkou důsledností odkládáme. A to právě na jeho bedra. 

Až bude vhodnější doba...

Až se objeví lepší místo...

Až si doplním vzdělání...

Až budu mít víc času...

Až zhubnu...

Až přiberu...

Až...

Naštěstí nám občas kdosi pošle posly. Tím mým byla tehdy osmiletá Magdalenka.

,,Teto," podívala se na mě svýma čokoládovýma očima. ,,Baví tě ta práce?" položila mi otázku. 

Děti jsou magicky upřímné a bezprostřední. Dospělých se stejnými kvalitami aby člověk pohledal.
                                                                      ~ 

,,Ne," řekla jsem stejně upřímně. A ačkoliv mi už byl význam tohoto poselství zcela zřejmý, ta malá žába mě neváhala dorazit. A tak s naprostou samozřejmostí a nepochopitelným údivem ve tváři dodala: ,,Tak proč to děláš?"

    ~ Přečtěte se také Jediným kormidelníkem jste VyPeacock dance

,,Život není o tom čekat, až přejde bouřka, ale je o tom naučit se tančit v dešti." Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál.   

5 000,00 Kč

SOBOTNÍ ODPOLEDNE

,,Příležitost často přichází převlečená za neštěstí nebo dočasnou prohru." Napoleon Hill  Akryl na plátně, 50 x 70 cm + rám. Jeden jediný originál.

7 000,00 Kč

Dívka a Slavík

,,Každý člověk na Zemi, bez ohledu na to, co dělá, hraje vždycky hlavní roli v historii světa. A obvykle o tom neví." Paulo Coelho, kniha Alchymista Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál.

5 500,00 Kč

Pink

,,Nemůžeme uspěchat východ Slunce ani úplněk. Všechno se stane tehdy, kdy se to stát má. Mějte trpělivost." Iyanla Vanzant  Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál. 

5 000,00 Kč

Láska

,,Když jsem tě uviděl, zamiloval jsem se. A ty ses usmála, protože jsi to věděla." William Shakespeare  Akryl na plátně, 50 x 70 cm. Jeden jediný originál.

21 000,00 Kč

KOUZLO NOCI

,,Jen proto, že nemůžeme něco vidět, nebo se něčeho dotknout, neznamená to, že to neexistuje." Akryl na plátně, průměr 50cm. Jeden jediný originál.

5 000,00 Kč