O (ne)věcech podstatných

04.03.2023

Nastavení mysli každého člověka se odvíjí od toho, co prožil a co si uchovává nejen ve vzpomínkách, nýbrž také co chtě nechtě ráčilo zůstat v jeho nevědomí, ať už to má pro onu osobu vliv povznášející, či naopak.

Určují tyto prožitky i naše hodnoty, ke kterým vzhlížíme, ctíme je a snažíme se o jejich zachování?

~


Procházky žloutnoucí trávou, která se jako vše ostatní ztrácí v mlze.


Důvěra. Láska. Rodina.


Přátelé. Ti opravdoví.


Svoboda.


Úsměv. Plachý i divoký a hlasitý.


Bouřlivé večírky. Hudba. Ticho.


Prohlížení starých fotek. Vyprávění příběhů, které už zapadaly prachem.


Sny. Plány.


Přítomnost.


Život.


Život. Především on sám.


A svoboda.


Hlavně svoboda.Jaké věci jsou podstatné? Jaké (ne)věci jsou skutečně opravdu důležité?

~


,,Dospělí si potrpí na číslice. Když jim vypravujete o novém příteli, nikdy se vás nezeptají na věci podstatné. Nikdy vám neřeknou: ,,Jaký má hlas? Které jsou jeho oblíbené hry? Sbírá motýly?" Místo toho se vás zeptají: ,,Jak je starý? Kolik má bratrů? Kolik váží? Kolik vydělává jeho otec?" Teprve potom myslí, že ho znají," 

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY


Přečtěte si také: Když nadejde čas nebo Já, Růženka   |1

Peacock dance

,,Život není o tom čekat, až přejde bouřka, ale je o tom naučit se tančit v dešti." Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál.   

5 000,00 Kč

SOBOTNÍ ODPOLEDNE

,,Příležitost často přichází převlečená za neštěstí nebo dočasnou prohru." Napoleon Hill  Akryl na plátně, 50 x 70 cm + rám. Jeden jediný originál.

7 000,00 Kč

Dívka a Slavík

,,Každý člověk na Zemi, bez ohledu na to, co dělá, hraje vždycky hlavní roli v historii světa. A obvykle o tom neví." Paulo Coelho, kniha Alchymista Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál.

5 500,00 Kč

Pink

,,Nemůžeme uspěchat východ Slunce ani úplněk. Všechno se stane tehdy, kdy se to stát má. Mějte trpělivost." Iyanla Vanzant  Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál. 

5 000,00 Kč

Láska

,,Když jsem tě uviděl, zamiloval jsem se. A ty ses usmála, protože jsi to věděla." William Shakespeare  Akryl na plátně, 50 x 70 cm. Jeden jediný originál.

21 000,00 Kč

KOUZLO NOCI

,,Jen proto, že nemůžeme něco vidět, nebo se něčeho dotknout, neznamená to, že to neexistuje." Akryl na plátně, průměr 50cm. Jeden jediný originál.

5 000,00 Kč