Pomáhat si bývávalo lidské

28.12.2022

Představte si Bulhara, kterému se povede zahrabat auto v bahně. U nás v Česku. Těžký motor mu zabořené kolo tlačí znova a znova zpátky. Z auta mu nervózně radí jeho pes. I kdyby dobře, co naplat. A tak chudák Bulhar po očku pomrkává na občasné kolemjdoucí, kteří si jedou to naše dobře známé, já nic, já muzikant.

A tak se ptám, dnes stejně jako tehdy. Je možné nepomoci někomu, kdo naši pomoc skutečně potřebuje? Je možné nepomoci někomu, když jsme dost možná jediní, kdo mu pomoci může? Kdy se stalo, že se lidé začali starat jen o svou zahrádku? Zapomněli jsme snad, že právě v jednotě, v ochotě pomáhat si, v podpoře vzájemně si poskytnuté, je ona síla? Museli jsme se naučit být silní, když kráčíme sami. Ale budeme-li kráčet sami, a přece spolu, budeme silnější. Mnohem silnější.

,,Za maskou z ledu, kterou lidé nosí, bije srdce z ohně."

                                                                     PAULO COELHO

Ale no tak, vždyť masky už nejsou moderní. 


S přáním krásných dnů!

G.Peacock dance

,,Život není o tom čekat, až přejde bouřka, ale je o tom naučit se tančit v dešti." Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál.   

5 000,00 Kč

SOBOTNÍ ODPOLEDNE

,,Příležitost často přichází převlečená za neštěstí nebo dočasnou prohru." Napoleon Hill  Akryl na plátně, 50 x 70 cm + rám. Jeden jediný originál.

7 000,00 Kč

Dívka a Slavík

,,Každý člověk na Zemi, bez ohledu na to, co dělá, hraje vždycky hlavní roli v historii světa. A obvykle o tom neví." Paulo Coelho, kniha Alchymista Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál.

5 500,00 Kč

Pink

,,Nemůžeme uspěchat východ Slunce ani úplněk. Všechno se stane tehdy, kdy se to stát má. Mějte trpělivost." Iyanla Vanzant  Akryl na plátně, průměr 50 cm. Jeden jediný originál. 

5 000,00 Kč

Láska

,,Když jsem tě uviděl, zamiloval jsem se. A ty ses usmála, protože jsi to věděla." William Shakespeare  Akryl na plátně, 50 x 70 cm. Jeden jediný originál.

21 000,00 Kč

KOUZLO NOCI

,,Jen proto, že nemůžeme něco vidět, nebo se něčeho dotknout, neznamená to, že to neexistuje." Akryl na plátně, průměr 50cm. Jeden jediný originál.

5 000,00 Kč