PRODEJ BYTU BEZ REALITKY: Co vám pomůže najít kupce?

10.02.2024

Prodej nemovitosti nemusí nutně zprostředkovávat realitní kancelář. V době sociálních síti můžete poměrně snadno oslovit velké množství lidí sami.  Nehledejte kupce - nabídněte to, co máte, jak nejlépe to jde. Zájemci se dostaví.


Co v tomto článku najdete?

7 tipů, které vám pomohou oslovit potenciální kupce

  1. Opravte, co jde
  2. Důsledně ukliďte
  3. Vsaďte na Home Staging
  4. Oživte váš byt
  5. Pořiďte kvalitní fotografie
  6. Napište poutavý inzerát
  7. Zvažte advokátní služby


Ať už se rozhodnete, že si prodej bytu budete zajišťovat sami, nebo se obrátíte na realitní kancelář, následující tipy vám pomohou oslovit mnohem více potenciálních zájemců:

7 tipů, které vám pomohou oslovit potenciální kupce

Následující tipy vám mohou pomoci nejen uspíšit prodej vaší nemovitosti, ale také mohou zvednout její cenu. Na co se tedy zaměřit?

1.   Opravte, co jde

Rozhodněte se, zda a jakou částku jste ochotni investovat do oprav bytu. I menší rekonstrukce může váš byt nezanedbatelně zhodnotit a ani vás to nemusí stát moc peněz. Kapající kohoutek, odřená omítka nebo vrzající dveře jsou sice maličkostmi, ale budoucí zájemce o váš byt by mohly odradit. Zvažte, jestli je třeba něco opravit a ideálně také vymalujte.

Lidé, kteří se chystají prodat svou nemovitost, mají někdy pocit, že úpravy bytu budou zbytečné. Namítají, že každý člověk má jiný vkus. To je sice pravda, nicméně pravdou je také to, že upravený byt má vždy větší šanci se prodat. U výmalby vsaďte na bílou.


2.   Důsledně ukliďte

Špinavá okna nebo vodní kámen na dvířkách od sprchového koutu neudělají ten nejlepší dojem. Nablýskejte, co jde.


Home Staging bytu, který jsem před pár lety opouštěla.
Home Staging bytu, který jsem před pár lety opouštěla.

3. Vsaďte na Home Staging

Home Staging je stále více vyhledávanou službou. Jeho cílem je zvýšit atraktivitu nemovitosti, což vede nejen k rychlejšímu prodeji, ale také navýšení prodejní ceny. Home Staging připraví váš byt tak, aby zaujal co nejvíce potenciálních zájemců. Klíčová slova Home Stagingu jsou vzdušnost prostoruneutralita barev. Můžete se do toho pustit sami, popřípadě se obrátit na designéry.


4.   Oživte váš byt

Stejně jako vás v hotelovém pokoji zaujme originálně smotaný ručník na posteli, tak i vhodně zvolená dekorace upoutá pozornost a odliší váš byt od ostatních. Pokud je byt nevybavený, půjčené křeslo a koberec vám udělají nemalou službu. Pokud je byt vybavený, umístěte na kuchyňskou linku mísu s ovocem nebo květináč s bylinkami.   


5.   Pořiďte kvalitní fotografie

Dobré fotografie pořídíte snadno sami i na mobilní telefon. Byt si před focením připravte. Uklizený byt naaranžujte nebo, pokud si nejste jisti svým citem pro detail, požádejte někoho, kdo by vám byl ochoten pomoci. Čas, který přípravám věnujete, se vám vrátí v podobě rychlejšího prodeje. Nezapomeňte také rozsvítit světla, která dodají fotografiím vábivou atmosféru.


6.   Napište poutavý inzerát

Nyní už máte připraveno vše, abyste mohli svou nabídku vypustit do světa. Pro prodej (i pronájem) nemovitostí bez realitky můžete využít web bezrealitky, který je uživatelsky velmi příjemný a vložení inzerátu nezabere moc času (vycházím z vlastních zkušeností). Věřte, že i zájemci rádi ušetří peníze za provizi, o kterou bývá cena nemovitosti často navýšená, a proto často hledají nové bydlení právě tady. 

Při psaní inzerátu uveďte pečlivě všechny údaje o vašem bytě. Poté se zaměřte na vše, co by mohlo potenciální kupce zajímat. Je váš byt vhodný pro rodinu s dětmi? Pokud máte blízko školu či školku, uveďte to do svého inzerátu. Prodejte všechny klady vaší nemovitosti.


7. Zvažte advokátní služby

Pečlivé sepsání smlouvy, úschova peněz nebo vklad do katastru nemovitostí jsou právní nezbytnosti, se kterými je třeba počítat. Ačkoliv na internetu najdete vzory smluv, právní náležitosti není radno podcenit. Věnujte jim důkladně svou pozornost.

Bezrealitky nabízí kompletní advokátní služby při prodeji nemovitosti za 9990 Kč (zahrnuje vypracování rezervační a kupní smlouvy, úschovu kupní ceny, návrh na vklad do katastru a předávací protokol) nebo se můžete obrátit na advokáta sami. Právní stránku prodeje nemovitosti bez realitky můžete prostudovat v tomto článku.Hledáte originální obraz do nového bytu?