TIŠNOV ~Kavárna Ztraceno~

28.04.2023

Dnes, prosím, přijměte mé pozvání do kavárny Ztraceno v samotném centru Tišnova. Její majitelé si ji vystavěli ku obrazu svému a já myslím, že se jim to moc povedlo. 

Se srdcem otevřeným dokořán mysleli na všechno a na všechny, a tak zde nechybí tichý koutek s knihami (dobrými knihami!) pro ty, kteří se chtějí začíst či zasnít, ale také hrací prostor pro mrňata. No a pejsci mají na dveřích i svou cedulku, ať je to hezky jasné. Snad nikdy se mi v uzavřeném prostoru nedýchalo tak dobře, jako tady. Možná za to může to otevřené druhé patro?

  

Říkám si, jaké to asi bylo,

když jim přání jejich prvně v uších znělo.

Však pustili se odhodlaně do toho

a už tím měli z poloviny hotovo.


Vystavět svůj sen

zabere víc než jen den.

Ale když tě srdce žene,

zmizí slovo nemůžeme.


A tak se jim to podařilo, 

kavárna už stojí dnes.

A nejen její okna 

sahají kus do nebes.


Hrníčky i s podšálky malovala sama

tišnovské kavárny Ztraceno první dáma.

Prostor vzdušný, velmi slušný.

Atmosféra domácí, až to srdcem burácí.


Jen varuji Vás předem -

je dost možné, že se Vám z ní nebude chtít odejít.


~V kavárně Ztraceno se zcela jistě neztratíte. A co tam na Vás čeká?


  • Velikánský výběr senzačních dezertů a najde se tam i nějaký ten bezlepek
  • K zakousnutí něčeho slaného třeba Ztracené toasty
  • Do kávy možnost bezlaktózového nebo ovesného mléka
  • Mile překvapí velká sklenice vody, kterou jsem automaticky dostala ke kávě (takže kdo by chtěl zapomenout na pitný režim, tady se mu to nepodaří)
  • Pejsci vítáni, což se na vědomost dává hned ve dveřích cedulkou DOG FRIENDLY CAFE
  • Pro děti hrací koutek
  • A pro ty, kteří by se zdrželi dlouho a nechtěli se toulat jen svou myslí, jsou zde připravené  k zapůjčení skvělé knihy


Návštěva 30. března 2023

Kavárna Ztraceno, Bezručova 1751, Tišnov

Web: www.facebook.com/ztraceno


Sledujte KAVÁRNY S DUŠÍ na IG


Čekáte, až nadejde ten správný čas konečně začít, nebo už jste se nadšeně pustili do nového projektu, ale prvotní nadšení pomalu opadá a vy teď přemýšlíte, co dál? Stejně jako během jara mizí z posiloven tzv. ledňáčci, tak i vaše počáteční motivace se postupem času může vytrácet.

Prodej nemovitosti nemusí nutně zprostředkovávat realitní kancelář. V době sociálních síti můžete poměrně snadno oslovit velké množství lidí sami. Nehledejte kupce - nabídněte to, co máte, jak nejlépe to jde. Zájemci se dostaví.

Ty nejlepší věci přichází často zcela neplánovaně. A přesně takovou byla také moje návštěva havlíčkobrodské Vymazlené kavárny. Pro tento den zcela neplánovaná, ale o to více ohromující! Z plného pultíku přecházel zrak a já si hravě dovedla představit, že tu strávím celý den. Snídaně, veganská polévka nebo odpolední tousty. Z dezertů bylo vedle...

Domácí. Rodinná. Poctivá. Pravdivá. To jsou slova, která by mohla být synonymy pro kavárnu Café Pole. Tento kavárenský ráj se nachází kousek od Pelhřimova a spolu s rodinným hotelem s příznačným názvem Hotel Farma je součástí Farmy Poříčí. Sady, kvetoucí louky plné života, přilehlé rybníky. Jedno bez druhého by těžko mohlo být. Zato pospolu je to...