Můj příběh


Dnes s vámi budu sdílet něco, co se mermomocí klube ven. Protože vidím čím dál více lidí, kteří zvažují, že změní práci, aby konečně mohli dělat to, co cítí svým Srdcem jako to pravé. A mnozí už TO SVÉ dělají ♡

Dřív se mi často nechtělo vstávat, byla jsem otrávená, když jsem šla do práce, vyčerpaná, když jsem se z práce vracela. Ne proto, že by byla náročná ona samotná činnost. Často mě to tam i bavilo. S kolegy jsme si užívali spoustu srandy. Někdy.

Ale nebylo to MOJE.

Tajemství štěstí je jednoduché: Najdi si to, co doopravdy rád děláš, a dej do toho veškerou svou energii. Ti nejšťastnější, nejzdravější a nejspokojenější lidé na světě jsou ti, kteří si našli v životě svou vášeň a věnují se jí. 

                                                         ROBIN S. SHARMA


Objektivně jsem měla jistý stálý příjem, dovolenou na Vánoce (což rozhodně není standard u spousty profesí), pracovní dobu od 8:30. Značka #ideál.

Mozek si tyhle objektivní důvody postaví jako ty jediné ,,správné" na piedestal a tváří se, že jiná varianta ani neexistuje.

~

 
Jenže.


Pak byla také spousta důvodů, proč vzít nohy co nejrychleji na ramena. Hlavním důvodem byl fakt, že to celé nemělo smysl. Pro mě. A myslím, hádám, že i pro spoustu ostatních kolegů, kteří tam byli i jsou zaměstnáni.

Co chci zdůraznit, jsem nesmírně VDĚČNÁ za tuhle zkušenost. Za to, že jsem tam mohla pracovat, i za to, že jsem mohla odejít. Děkuju všem, se kterými jsem pracovala nebo se potkávala, protože všechny, pozitivní zkušenosti a sranda i stres, který jsme si tam spolu v různých formách prožili, mi dovolují vnímat věci v barvách. A přirozeně s odstupem člověk vidí, že přechod mezi černou a bílou není často tak patrný, jak si tehdy mohl myslet.

Teď si nenatahuju budík a přesto, když se probudím, koukám ven, jestli už svítá a já můžu konečně vstát a malovat (nyní taky psát), protože, zcela upřímně, někdy večer nemůžu usnout, jak už se nemůžu dočkat rána. Protože můžu dělat to, co chci. Můžu to dělat tak, jak já chci. A můžu dělat a dělám to, co mi dává smysl. 

~