KROMĚŘÍŽ ~Novákova zahrada~

19.07.2023
Novákova zahrada zve k příjemnému posezení už z ulice. Najdete ji v centru Kroměříže, kousíček od Podzámecké zahrady.
Novákova zahrada zve k příjemnému posezení už z ulice. Najdete ji v centru Kroměříže, kousíček od Podzámecké zahrady.
Mám ráda detaily. A v Zahradě si s nimi vyhráli. Třeba tento talířek. Napadá mě, kdo je tu krásnější? Půvabná Lady Pavlova, nebo Talíř Zlacený?
Mám ráda detaily. A v Zahradě si s nimi vyhráli. Třeba tento talířek. Napadá mě, kdo je tu krásnější? Půvabná Lady Pavlova, nebo Talíř Zlacený?
Interiér. Něžný a zcela v souladu s konceptem kavárny. Prostor je vzdušný a na stěnách si můžete prohlédnout krásné obrazy.
Interiér. Něžný a zcela v souladu s konceptem kavárny. Prostor je vzdušný a na stěnách si můžete prohlédnout krásné obrazy.

Zelená oáza nejen pro milovníky kávy


Jsou místa, která člověka přímo vtahují dovnitř. A přesně takovým je Novákova zahrada. Už z ulice napovídá, co že se to ukrývá uvnitř. Velikánská zahrada přímo v centru Kroměříže nabízí mnoho zákoutí k příjemnému posezení. Rostou tam ostružiny, rybíz, poletují motýli. Toto kouzelné místo tepe láskou a mi naprosto učarovalo. 

Dorazili jsme asi deset minut před otevřením. Abychom nepostávali u dveří, přemýšleli jsme, že se ještě kousek projdeme, ale v tom okamžiku se dveře pohotově otevřely. Trochu mě to zaskočilo, a tak jsem se ptala, jestli opravdu můžeme. ,,Myslím, že už máme všechno přichystané," zazněla odpověď mladého muže s úsměvem na tváři. Byl to majitel kavárny Vojtěch Novák, jak jsem zjistila po chvíli, co jsme se zapovídali. Zářila z něj láska ke kávě i lidem. A přesně tou je naplněna také tato rodinná kavárna. 

Co v Zahradě u Nováků najdete?


  • Spoustu výběrové kávy z českých i zahraničních pražíren 
  • Milujete cappuccino? V nabídce je i rostlinné mléko
  • Domácí limonády, do kterých roste ovoce přímo v Zahradě
  • Dorty a zákusky peče s láskou Vojtěchova maminka
  • Třebaže je zahrada nemalá, není třeba objednávat na baru - naopak se můžete v klidu posadit kamkoliv a za okamžik máte na stole nápojový lístek
  • Rodinné prostředí je tu cítit v každém koutě, až Vám možná nepřijde, že sedíte v kavárně
  • Můžete si tu zakoupit také krásnou kytici, kávu na doma nebo keramické hrníčky
  • Dveře jsou v Zahradě otevřeny i pejskům


Můj tip: 

Pokud můžete, vyhraďte si na návštěvu dostatek času. Prostředí Novákovy zahrady přímo vybízí k zastavení. Využijte toho a vychutnejte si jej plnými doušky. 


~Návštěva 6. července 2023

Novákova zahrada, Ztracená 69, Kroměříž

Web: www.facebook.com/novakovazahrada/Na instagramu i facebooku najdete krátké video, tak mrkněte, ať nasajete atmosféru.  

A tady je malá ochutnávka

Sledujte KAVÁRNY S DUŠÍ

Čekáte, až nadejde ten správný čas konečně začít, nebo už jste se nadšeně pustili do nového projektu, ale prvotní nadšení pomalu opadá a vy teď přemýšlíte, co dál? Stejně jako během jara mizí z posiloven tzv. ledňáčci, tak i vaše počáteční motivace se postupem času může vytrácet.

Prodej nemovitosti nemusí nutně zprostředkovávat realitní kancelář. V době sociálních síti můžete poměrně snadno oslovit velké množství lidí sami. Nehledejte kupce - nabídněte to, co máte, jak nejlépe to jde. Zájemci se dostaví.

Ty nejlepší věci přichází často zcela neplánovaně. A přesně takovou byla také moje návštěva havlíčkobrodské Vymazlené kavárny. Pro tento den zcela neplánovaná, ale o to více ohromující! Z plného pultíku přecházel zrak a já si hravě dovedla představit, že tu strávím celý den. Snídaně, veganská polévka nebo odpolední tousty. Z dezertů bylo vedle...

Domácí. Rodinná. Poctivá. Pravdivá. To jsou slova, která by mohla být synonymy pro kavárnu Café Pole. Tento kavárenský ráj se nachází kousek od Pelhřimova a spolu s rodinným hotelem s příznačným názvem Hotel Farma je součástí Farmy Poříčí. Sady, kvetoucí louky plné života, přilehlé rybníky. Jedno bez druhého by těžko mohlo být. Zato pospolu je to...

Čerstvě upražená výběrová káva, vytuněné drinky s alkoholem i bez něj, skvělé snídaně, domácí cheseecaky a další dezerty vlastní výroby a k tomu láska ve vzduchu. To je lednická kavárna coffee square. Kavárna se zrodila v roce 2019, pražírna už o tři roky dřív. Nachází se v samotném centru Lednice a každý den láká nové zákazníky, kteří se sem...

V Belgii jsem neměla problém dát si vafle i 3x denně. Místní si je často kupují jen tak do ubrousku bez něčeho dalšího, protože jsou skvělé samy o sobě. U nás mě vafle dlouho nikde neoslovily. Jenže pak přišla kavárna Waffle, a ta mě těmi svými přímo ohromila. Po letech jsem ucítila závan Belgie. A nejen, že tu vafle...

Kavárna plná medu, lásky, květin, sladkých dobrot a voňavé kávy. Přesně to je Medová kavárna. Tuhle medovou královnu najdete v Nivnici, rodišti Jana Amose Komenského, pár kilometrů jižně od Uherského Brodu.